Roneberg RY95

Lokalizator dla dziecka marki Roneberg model RY95 to zegarek, lokalizator i telefon w jednym. Działa zarówno z systemem Android, jak i iOS. Zapewnia dziecku dużo rozrywki i zwiększa jego bezpieczeństwo. Posiada miejsce na kartę SIM i współpracuje z aplikacją SeTracker w języku polskim.

Marka Roneberg w swojej ofercie ma wiele smartwatchy dla dorosłych i dzieci. Oprócz tego na ich stronie internetowej znajdziemy również słuchawki, elektronikę i produkty smart beauty. Firma w 2020 roku została nagrodzona Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku.

Wirtualne ogrodzenie i inne sposoby na opiekę

Zegarek Roneberg RY95 wraz z aplikacją to możliwość wyznaczenia wirtualnego ogrodzenia. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że rodzic za każdym razem, kiedy dziecko opuści dany obszar, lub się w nim pojawi, otrzyma na swój telefon natychmiastowe powiadomienie. Wiemy zatem, czy kilkulatek wyszedł ze szkoły, dotarł do domu, czy nie postanowił nagle oddalić się z placu zabaw. W aplikacji mamy także możliwość sprawdzenia danych historycznych dotyczących miejsc, w których nasza pociecha znajdowała się w przeszłości. Nie wiesz, czy Twoje dziecko było kilka dni temu na zajęciach dodatkowych z języka angielskiego? Szybko to sprawdzisz.

Lokalizator dla dziecka Roneberg RY95 służy jak większość smartwatchy, do komunikacji dwustronnej. Co to oznacza i co nam to gwarantuje? Dla rodziców to pewność, że stale mogą być w kontakcie z synem lub córką. Zegarek bowiem zarówno odbiera, jak i wykonuje połączenia głosowe, co ważne – tylko do zapisanych w książce telefonicznej numerów. Ciągłe noszenie telefonu komórkowego przy sobie nie zawsze jest dla dziecka wygodne. Nieraz zdarza się, że na czas zabawy urządzenie zostanie rzucone na bok, zostanie w plecaku lub po prostu się rozładuje. Połączenia na smartwatch nie sposób przegapić dlatego, nawet jeśli kilkulatek nie będzie mógł akurat odebrać, będzie miał w pamięci to, że musi do rodzica oddzwonić najszybciej jak to możliwe. Co więcej, model ten umożliwia także połączenia video. Można zatem nie tylko wzajemnie się słyszeć, ale także widzieć! Pamiętajmy jednak, że do urządzenia należy włożyć aktywną kartę SIM.

Przycisk SOS i lokalizacja

Roneberg RY95, jak właściwie każdy model smartwatcha posiada przycisk SOS. Po jego użyciu urządzenie natychmiast wykona połączenie do wyznaczonego opiekuna. Kiedy przydaje się to rozwiązanie? Zawsze! Nigdy nie wiadomo, co może spotkać nasze dziecko w drodze do szkoły, na podwórko, czy dodatkowe zajęcia. Jeżeli obawiasz się o bezpieczeństwo swojej pociechy, wiesz, że jest zaczepiana przez innych uczniów lub po prostu chcesz, by czuła się zawsze pewnie – smartwatch z przyciskiem SOS jest doskonałym rozwiązaniem. 

Omawiany lokalizator dla dziecka umożliwia lokalizację kilkulatka w czasie rzeczywistym dzięki modułowi GPS. Oznacza to, że rodzic w każdym momencie, kiedy nie jest pewien co dzieje się z jego synem lub córką, może sprawdzić miejsce pobytu kilkulatka na mapie.

Ciekawy gadżet dla dziecka

Model Roneberg RY95 dostępny jest w dwóch kolorach – niebieskim i różowym. Urządzenie posiada kilka ciekawych funkcji – ma dotykowy, kolorowy ekran, znajdziemy tu krokomierz, budzik, czy monitoring snu. Jest to bardziej zaawansowany model, ponieważ ma także wbudowaną kamerę, możliwość słuchania muzyki, czy nawet sprawdzenia prognozy pogody, a aparat HD pozwala wykonywać zdjęcia. Jak pisze producent, urządzenie posiada także dodatkowo gry i aplikacje służące do nauki i zabawy i jest wodoodporne.