Aplikacje mobilne do lokalizatorów dla dziecka

Istnieje wiele powodów, dlaczego rodzice potrzebują sprawdzić, gdzie aktualnie jest ich dziecko – od zwykłej ciekawości po bardzo poważne obawy o jego bezpieczeństwo. Najlepszym sposobem na ukojenie nerwów dla zatroskanych opiekunów jest możliwość zlokalizowania dziecka w czasie rzeczywistym. To, co czyni Cię wspaniałym rodzicem, to troska i opieka o ich zdrowie i dobrobyt.

Aplikacje mobilne w lokalizatorze gps na ręku dziecka w kolorze białym
Aplikacja mobilna do zegarka GPS dla dziecka

Lokalizator dla dziecka – zapewnienie bezpieczeństwa

Niektórym dzieciom wystarczy kilka sekund aby zniknąć z oczu w centrum handlowym, zazwyczaj szybko się odnajduje, jednak w tym czasie mógłbyś uniknąć wielu zmartwień i zaoszczędzić stresu Wam obojgu. A, kiedy są na tyle dojrzałe, żeby samodzielnie wracać do domu ze szkoły, i zdarza się im nie zwracać uwagi na czas, prawdopodobnie będziesz panikować, jeśli spóźnią się 15 minut. W końcu przyjaciele mogą rozpraszać – jednak obcy też. Trudno się nie martwić, gdy nie wiesz, gdzie jest Twoje dziecko. Obecnie istnieje jednak rozwiązanie tego odwiecznego problemu – aplikacje mobilne do lokalizatorów dla dzieci. 

Czym jest aplikacja do lokalizatora dla dziecka?

Aplikacja śledząca nie tylko służy tylko do bardzo dokładnego i niezawodnego śledzenia lokalizacji dziecka. Po zapoznaniu się z jej różnymi funkcjami, będziesz mógł jeszcze lepiej zadbać o jego bezpieczeństwo. Jako opiekun możesz zarządzać numerami, które będą mogły skontaktować się z dzieckiem lub ustalać jego strefy bezpieczeństwa. Dzięki szerokiej funkcjonalności aplikacji mobilnych do lokalizatorów dla dzieci zawsze będziesz świadomy najnowszych ruchów syna lub córki i będziesz mógł uchronić je przed niebezpieczeństwem.

Najważniejsze funkcje aplikacji

Aplikacje na smartfona, tablet lub przeglądarkę internetową posiadają wiele funkcji, dzięki którym rodzic ma nadzór nad dzieckiem, jeśli akurat nie może być w jego najbliższym otoczeniu. A aplikacji mobilnej możesz sprawdzić miejsce przebywania dziecka, zarówno przeglądając historię lokalizacji, jak i określenie jego pozycji w czasie rzeczywistym. Możesz także ustawić określone obszary, w których Twoim zdaniem dziecko będzie bezpieczne, a jeśli przekroczy ich granice, aplikacja wyśle na telefon rodzica wiadomość informująca, że dziecko opuściło bezpieczną strefę. Lokalizatory GPS w formie smartwatcha posiadają także przycisk SOS, który po wezwaniu przez dziecko natychmiast wysyła alarm na telefon komórkowy rodzica wraz z informacją o miejscu przebywania malucha. Rodzic, jako opiekun może w aplikacji mobilnej wybrać konkretne numery, które mogą się skontaktować z urządzeniem dziecka. Dzięki tej funkcji minimalizuje się ryzyko niechcianych, a często niebezpiecznych, prób połączenia od niechcianych osób. Ponadto dostępne są inne funkcje, takie jak nagrywanie dźwięków otoczenia, w którym aktualnie znajduje się pociecha, zdalna konfiguracja, monitorowanie stanu baterii i sygnał zdjęcia urządzenia z ręki. 

Czego potrzebujesz do korzystania z aplikacji?

  • Smartfon z systemem iOS lub Android – ten gadżet to pozycja obowiązkowa dla rodziców. Trudno dziś znaleźć dorosłą osobę, która nie ma takiego urządzenia z dużym ekranem i stałym dostępem do Internetu.
  • Zegarek GPS – Twoje dziecko, którą chcesz obserwować za pośrednictwem aplikacji, musi posiadać zegarek dziecięcy mocno przymocowany do nadgarstka malucha.

Najlepsze aplikacje mobilne do lokalizatora dla dzieci

Poniższe aplikacje mobilne do lokalizatorów dla dzieci pozwolą Ci skorzystać ze wszystkich funkcji smartwatcha z GPS. 

Aplikacja Trackimo

Aplikacja pozwala na zdefiniowanie wielu stref na dowolnym obszarze na mapie – po wejściu lub wyjściu z nich przez dziecko zostaniesz poinformowany. Usługa alarmuje grupę wybranych przez Ciebie osób także o o niskim poziomie baterii. W dowolnej chwili masz możliwość sprawdzenia, gdzie znajdował się lokalizator, a wraz z nim dziecko. Aplikacja Trackimo jest dostępna na telefony komórkowe z system Android i iOS. 

IKOL Tracker

Przenośne lokalizatory dają możliwość zdalnej opieki nad dziećmi, osobami starszymi i niesamodzielnymi. Lokalizator ładuje się przy pomocy zwykłej ładowarki USB. Umieszczony w torbie lub ubraniu pozwala zdalnie sprawdzać pozycję osób pod naszą opieką. Co więcej, dzięki alertom obszaru wiadomo, kiedy osoby lokalizowane opuściły miejsce zamieszkania, szkołę lub ośrodek wypoczynkowy. IKOL Tracker to profesjonalna i łatwa Aplikacja GPS, dzięki której możesz sprawdzić lokalizację w czasie rzeczywistym oraz sprawdzić historię trasy. aplikacja jest darmowa, wystarczy ją pobrac ze sklepu Google Play oraz następnie zarejestrować się.

Gdzie jest Dziecko

Aplikacja posiada w pełni polskie oprogramowanie, które pozwala na lokalizowanie nie tylko dziecka, ale także dziadka, zwierzaka czy samochodu – w ramach aplikacji Bezpieczna Rodzina. W jednym miejscu, w razie braku kontaktu z bliskim, możesz sprawdzić jego miejsce przebywania. Aplikacja Gdzie jest dziecko informuje także o niskim stanie baterii w urządzeniu GPS Twojego malucha. Aplikacja jest do pobrania na telefony z systemem Android oraz iOS. Dostępna jest w trzech pakietach cenowych już od 59 złotych.