Lokalizator GPS dla dzieci Locon Watch Lite

Lokalizator dla dziecka Locon Watch Lite to wielofunkcyjne urządzenie, które ma za zadanie pomóc rodzicom w opiece nad kilkulatkiem. Marka oprócz smartwatchy dla najmłodszych ma w swojej ofercie także inne produkty, których celem jest ochrona i wsparcie najbliższych nam osób – należą do nich zegarek z GPS dla seniora, opaska SOS dla osób starszych, lokalizator personalny, czy GPS dla zwierząt. Na ich stronie znajdziemy także produkty do monitoringu domu (kamery wewnętrzne i zewnętrzne) oraz niewielki lokalizator do auta. To jednak nie wszystko. Firma tworzy do urządzeń własne usługi – smartwatch Locon Watch Lite działa z zaprojektowaną przez markę, w pełni polską aplikacją Bezpieczna Rodzina. To właśnie dzięki niej rodzice ze swojego telefonu komórkowego mogą sprawować zdalną opiekę nad swoim dzieckiem.

Zegarek z GPS Locon Watch Lite dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy barwę niebieską, różową i czarną. Urządzenie jest solidnie wykonane i wodoodporne. Producent zadbał o to, aby kilkulatek nie miał żadnego problemu z jego obsługą. Wybierając ten model, zyskujemy możliwość z korzystania z dedykowanej aplikacji dostępnej na telefony z systemem Android i iOS. I to właśnie dzięki aplikacji rodzic na swoim telefonie z łatwością sprawdza lokalizację dziecka, uruchamia nasłuch otoczenia, czy odbiera najważniejsze alerty. Usługa daje nam pełnię wiedzy o tym, co dzieje się z naszą pociechą bez konieczności wykonywania ciągłych telefonów wywołujących nierzadko bunt i niezadowolenie syna lub córki.

Karta SIM w urządzeniu

Decydując się na zakup smartwatcha GPS Locon Watch Lite, w zegarku mamy zamontowaną kartę SIM. Nie musimy podpisywać żadnych dodatkowych umów. Po wybraniu pakietu Bezpieczna Rodzina, na karcie co miesiąc znajdzie się wybrana przez nas liczba minut. Dzięki temu lokalizator dla dziecka staje się także wygodnym i praktycznym telefonem. Kilkulatek może odbierać połączenia i sam je wykonywać. Nawet jeżeli Twoja pociecha ma własny telefon komórkowy, często zapewne jest tak, że urządzenie jest rozładowane, rzucone na bok na czas zabawy, czy gry w piłkę lub po prostu wyłączone – co za tym idzie, denerwujesz się, bo z dzieckiem nie ma kontaktu. Połączenia na zegarek nie sposób przeoczyć – brzdąc ma urządzenie zawsze na swoim nadgarstku.

Czy wiesz, gdzie jest Twoje dziecko?

Kiedy dziecko nosi smartwatch Locon Watch Lite na ręku, rodzic w każdej chwili może sprawdzić jego lokalizację – wystarczy, że zerknie na mapę w swoim telefonie komórkowym. Lokalizacja odbywa się dzięki GPS, GSM, Wi-Fi i BTS. W aplikacji bez trudu można także ustawić strefy bezpieczeństwa, a co za tym idzie odbierać powiadomienia o przyjściu, lub opuszczeniu przez kilkulatka wydzielonego obszaru takiego jak dom, czy szkoła. Chcesz mieć pewność, że Twoja pociecha nie wagaruje? Jesteś spokojniejszy, kiedy wiesz, że wróciła bezpiecznie do domu i tam na Ciebie czeka? Z aplikacją Bezpieczna Rodzina wszystkie te informacje będziesz mieć w zasięgu ręki.

Dodatkowo rodzic w każdej chwili jest w stanie zweryfikować historię lokalizacji – jedno spojrzenie w telefon wystarczy, by dowiedzieć się, w jakich miejscach dziecko przebywało w przeszłości i jakie trasy wybierało. Zastanawiasz się, czy Twój syn lub córka nie opuścili dodatkowych zajęć, lub czy nie chodzą do szkoły niebezpieczną drogą na skróty? Szybko się tego dowiesz!

Powiadomienia SOS

Lokalizator dla dziecka Locon Watch Lite posiada przycisk SOS. Znajduje się on z boku zegarka i służy do szybkiego informowania rodziców o tym, że ich pociecha potrzebuje pomocy. Po naciśnięciu i chwilowym przytrzymaniu guzika alert z prośbą o wsparcie i lokalizacją pojawi się na telefonie opiekuna w zaledwie 3 sekundy. Da to rodzicom możliwość natychmiastowej reakcji. Jeżeli Twoje dziecko ma problem, bo jest zaczepiane przez starszych uczniów lub rówieśników, jeżeli obawiasz się, że ktoś obcy mógłby chcieć zrobić mu krzywdę, lub po prostu – chcesz, by czuło się bezpieczniej – zegarek z takim przyciskiem jest doskonałym rozwiązaniem.

Powiadomienia o niskim stanie baterii

Większość zegarków powiadamia użytkownika o tym, że czas podłączyć urządzenie do prądu. Tutaj mamy jednak coś więcej – alerty o tym, że bateria jest już słabsza i dodatkowe przypomnienia, wysyłane są także do rodziców. Dziecko może nie pamiętać o naładowaniu smartwatcha – opiekun musi wiedzieć, że rozładowane urządzenie nie ochroni w pełni jego kilkulatka.

Funkcje i parametry lokalizatora Locon Watch Lite

Zegarek Locon Watch Lite jest ciekawym i modnym gadżetem dla każdego dziecka. Posiada kolorowy, dotykowy ekran IPS 1,3’’ 240x240px, istnieje możliwość wymiany w nim paska i ma całkiem niezły akumulator 400mAH. Czas pracy urządzenia przy aktywnym użytkowaniu wynosi do 24 godzin, natomiast jego czas działania (standby) to 48h. Smartwatch jest wodoodporny na poziomie IP67, co oznacza, że można w nim myć ręce, korzystać z niego podczas ferii zimowych na stoku narciarskim, czy zabawy na plaży i wytrzyma przypadkowe zanurzenie na maksymalnie 1 metr przez max 30 minut. Nie należy moczyć go w słonej wodzie. Gwarancję otrzymujemy na 24 miesiące.

Pakiet Bezpieczna Rodzina

Nie na każdej stronie znajdziemy tak dokładne informacje dotyczące kosztów korzystania z usługi. Tu sprawa jest jasna – smartwatch sprzedawany jest z pakietem Bezpieczna Rodzina na 3,6 lub 12 miesięcy. Otrzymujemy kolejno 10,30 lub 60 minut na połączenia wychodzące z zegarka oraz, co istotne – nielimitowaną lokalizację, nielimitowane powiadomienia SOS, dostęp do historii lokalizacji, możliwość wyznaczania stref bezpieczeństwa, czy stałe telefoniczne wsparcie ekspertów.