Calmean Nemo2

Wodoodporny smartwatch dla dzieci Calmean Nemo2 umożliwia lokalizowanie kilkulatka, ma wbudowany telefon, aparat oraz licznik kroków i kalorii. Większa pojemność baterii zapewnia dłuższe korzystanie z funkcjonalności urządzenia, a sam lokalizator cechuje wodoszczelność i odporność na pył.

Marka Calmean specjalizuje się w sprzedaży produktów, które mają za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i dawać komfort nam i naszym bliskim. Na ich stronie, oprócz smartwatchy dla dzieci, znajdziemy także inteligentny zegarek dla seniorów, lokalizator pojazdów, tracker dla zwierząt, czy lokalizator personalny GPS. Firma w 2019 roku otrzymała Laur Konsumenta w kategorii Odkrycie 2019.

Dowiesz się, gdzie jest Twoje dziecko

Smartwatch Calmean Nemo2 posiada 3 moduły lokalizacyjne – GPS, Wi-Fi i LBS. Dzięki ich precyzji rodzic w dowolnym momencie może zweryfikować, gdzie w czasie rzeczywistym przebywa Twoje dziecko. Upewnisz się, czy kilkulatek jest w szkole, dowiesz się, czy nie wagaruje, lub czy wrócił już po zajęciach do domu. Samodzielne wyjście dziecka na plac zabaw nie będzie musiało dłużej wiązać się ze stresem – wszystko zobaczysz na mapie w swoim telefonie.

Aby móc zapewnić kilkulatkowi jak najlepszą ochronę, warto korzystać z funkcji Geofencing-u, czyli stref bezpieczeństwa. Wystarczy zaznaczyć w aplikacji pewien obszar, który uznajemy za bezpieczny (np. szkoła, dom, podwórko). O opuszczeniu przez dziecko danej lokalizacji natychmiast powiadomi nas odpowiedni alert na smartfonie. Dlaczego to tak ważne? Jeżeli obawiasz się, że Twoja pociecha oddali się bez Twojej wiedzy z przydomowego podwórka, czy chcesz mieć pewność, że po skończonych lekcjach na pewno dotarła na zajęcia dodatkowe – możesz się tego dowiedzieć bez ciągłej kontroli telefonicznej. Wystarczy telefon z aplikacją i lokalizator dla dziecka.

Możesz być spokojny o swoje dziecko

Lokalizator dla dziecka Calmean Nemo2 to także zminiaturyzowany telefon. Urządzenie posiada zainstalowaną kartę SIM, którą po zakupie otrzymujemy od razu w zegarku. Po 30 dniach darmowego okresu należy wybrać roczną licencję na korzystanie z systemu Calmean (do wyboru mamy comiesięczny pakiet z 50,80 lub 150 min./SMS). Smartwatch dzwoni i odbiera połączenia przychodzące – koniec z wymówkami o rozładowanym, czy wyciszonym smartfonie – połączenia na zegarek nie da się przeoczyć. Nawet jeśli Twoja pociecha nie będzie mogła w danej chwili odebrać, zapamięta, że musi do Ciebie oddzwonić.

Oprócz korzystania z połączeń głosowych i funkcji lokalizacji rodzic bez problemu z poziomu swojego telefonu komórkowego jest w stanie zweryfikować historię miejsc, w których dziecko przebywało w przeszłości, może uruchomić nasłuch otoczenia i sprawdzić, czy kilkulatek z pewnością jest w szkole, a nie przypadkiem na wagarach w kinie, czy przy ruchliwej ulicy. Opiekun zdalnie ustawia budzik i przyznaje wirtualne nagrody za dobre zachowanie.

Lokalizator dla dziecka z funkcją SOS

Funkcja SOS jest tak naprawdę w standardzie wszystkich inteligentnych czasomierzy – nie brakuje jej i w modelu Nemo2 od marki Calmean. Przestraszone dziecko, które szybko potrzebuje pomocy opiekuna, powiadomi go o niebezpieczeństwie, w którym się znalazło, przy pomocy guzika SOS. Zaalarmowany rodzic może w porę wezwać odpowiednie służby lub zawiadomić dyrekcję szkoły, lub przedszkola, do którego uczęszcza kilkulatek o potrzebie pilnego wsparcia. Pamiętajmy – w niektórych sytuacjach liczą się sekundy!

Inne funkcje smartwatcha Calmean Nemo2

Nie da się ukryć, że lokalizator dla dziecka Calmean Nemo2 to nie tylko doskonały sposób na ochronę naszego kilkulatka, to także ciekawy i modny gadżet. Model dostępny w aż 5 kolorach charakteryzuje się większą pojemnością baterii i jest wodoszczelny na poziomie IP67 – sprawdza się podczas zabaw na podwórku, czy wakacji i jest odporny na zachlapania. Urządzenie posiada aparat ustawiony centralnie, pozwala na liczenie kroków i kalorii.