Roneberg RQ529

Smartwatch Roneberg RQ529 został stworzony, by zapewnić dzieciom lepszą ochronę i bezpieczeństwo. Urządzenie posiada przycisk SOS, lokalizuje kilkulatka i umożliwia ustawienie wirtualnego ogrodzenia. Dodatkowo dziecko może cieszyć się takimi udogodnieniami jak krokomierz, czy monitor snu.

Marka Roneberg specjalizuje się w sprzedaży smartwatchy dla dzieci i dorosłych, ale w swoim asortymencie sklep ma także elektronikę, słuchawki, czy produkty smart beauty. Firma w 2020 roku została nagrodzona Laurem Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku.

Zlokalizuj swoje dziecko

Po podłączeniu smartwatcha z telefonem i aplikacją  mobilną umożliwia on rodzicom lokalizację dziecka na podstawie GPS i LBS. Opiekun jest więc w stanie bardzo dokładnie, w dowolnym momencie, określić miejsce, w którym aktualnie znajduje się jego pociecha. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie kiedy z synem lub córką zbyt długo nie ma kontaktu, czy kiedy dziecko oddali się od rodzica w dużym centrum handlowym, czy na wakacjach. Stracenie pociechy z oczu na kilka chwil nie musi już wywoływać niepotrzebnego stresu – w takim przypadku warto po prostu spojrzeć na mapę.

Lokalizator dla dziecka Roneberg RQ529 umożliwia także ustawienie elektronicznego ogrodzenia – czyli obszaru bezpiecznego dla dzieci. Przekroczenie granicy aktywuje alarm – rodzic wie, że jego pociecha wyszła ze szkoły lub zbyt oddaliła się od domu.

Bezpieczeństwo dziecka ze smartwatchem

Oprócz możliwości lokalizacji i wyznaczenia bezpiecznej strefy, smartwatch umożliwia nasłuchiwanie okolicy, w której znajduje się dziecko. Jeżeli chcesz się upewnić, że Twoja pociecha jest w szkole, a nie na wagarach, czy nie spaceruje przy ruchliwej ulicy, opcja ta będzie doskonałym sposobem na dyskretną kontrolę rodzicielską. Zegarek posiada wbudowany system alarmowania o zdjęciu urządzenia z ręki, głośnik i system sprawdzania stanu baterii.

Lokalizator dla dziecka Roneberg RQ529 posiada także przycisk SOS – bardzo istotny element zegarka umożliwiający kilkulatkowi wezwanie szybkiej pomocy. Po naciśnięciu przycisku, zaalarmowany o niebezpieczeństwie opiekun ma możliwość natychmiastowej reakcji. Kiedy przydaje się takie rozwiązanie? Zawsze, kiedy nasza pociecha źle się poczuje, stanie się ofiarą hejtu ze strony rówieśników lub starszych uczniów, będzie zaczepiana przez nieznajomych, czy przydarzy jej się wypadek. Tego typu funkcja daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie jest sama – zawsze może liczyć na wsparcie rodziców.

Inne funkcje smartwatcha Roneberg RQ529

Oprócz wszystkich funkcji, które mają na celu zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i kontaktu z rodzicem, Roneberg RQ529 to także świetny gadżet dla wszystkich kilkulatków. Urządzenie posiada wbudowany krokomierz, który pomoże jego małemu właścicielowi pokonywać własne, codzienne rekordy. Znajdziemy tu także budzik i monitor snu. Trzeba jednak pamiętać, o tym, że aby kontrolować to, jak kilkulatek sypia, musi on mieć urządzenie stale na swoim nadgarstku.

Roneberg RQ529 dostępny jest w trzech kolorach – niebieskim, żółtym i różowym. Posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz OLED i akumulator 400 mAh, który ładuje się go przez port micro USB. Czas jego czuwania wynosi do 100 godzin. Trzeba jednak mieć świadomość, że częste korzystanie z funkcjonalności smartwatcha powoduje szybsze rozładowanie się baterii.