Połączenia telefoniczne

Telefon komórkowy to dzisiaj rozwiązanie, z którego korzystają już nie tylko dorośli, ale i coraz młodsze dzieci. Dziś nikogo już nie dziwi widok kilkulatka z nowoczesnym, dotykowym smartfonem. Najmłodsi bez trudu obsługują laptopy i tablety – te urządzenia umożliwiają im nie tylko zabawę, ale i oglądanie bajek. Nowoczesne technologie są dziś skierowane więc właściwie do wszystkich – od dorosłych jednak zależy, jakie korzyści będzie z nich czerpał kilkulatek. Na szczęście rodzice mają dzisiaj wybór – nie muszą swoim najmłodszym pociechom kupować od razu drogiego smartfona.

Połączenia telefoniczne z budki telefonicznej na lokalizator dla dziecka z gps
Połączenia telefoniczne z budki telefonicznej

Czy dziecko potrzebuje telefonu komórkowego?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, pewne jest jednak jedno – telefon komórkowy w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa dziecka, ponieważ umożliwia rodzicom pozostawanie z kilkulatkiem w stałym kontakcie. Wielu opiekunów ma jednak wątpliwości, czy ich pociecha nie jest na tego typu urządzenie jeszcze za mała. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne technologie, dzięki którym dodzwonienie się do dziecka jest możliwe bez konieczności podarowania mu nowego smartfona. Wystarczy zaopatrzyć je w lokalizator dla dziecka, czyli smartwatch GPS. 

Dlaczego dziecko powinno mieć własny telefon? Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji. Nie wiemy, kiedy kilkulatek gorzej się poczuje, ulegnie wypadkowi, czy spotka go nieprzyjemność ze strony obcych osób lub rówieśników. W takich sytuacjach kontakt z rodzicem jest po prostu konieczny. Wezwanie na pomoc kogoś dorosłego nie powinno stanowić dla dziecka trudności – musi być szybkie i proste. Wyjęcie telefonu z kieszeni, czy plecaka to dodatkowy cenny czas – w przypadku posiadania telefonu na ręku, wykonanie połączenia do mamy, czy taty zajmuje dosłownie chwilę.

Lokalizator dla dziecka z telefonem – jak to działa?

Obsługa smartwatcha jest bardzo prosta i intuicyjna. Producenci najczęściej dbają o to, aby nowoczesne modele miały dotykowe ekrany. Inteligentny zegarek należy wtedy odblokować jednym guzikiem, a następnie z książki telefonicznej wybrać numer, pod który chce się zadzwonić. Lokalizator dla dziecka z telefonem wyposażony jest w głośnik i mikrofon – dzięki temu rozmowa odbywa się dokładnie tak samo jak przez smartfon. Po zakończonym połączeniu wystarczy kliknąć czerwoną słuchawkę. Jeżeli zaś kilkulatek chce odebrać i przeprowadzić rozmowę przychodzącą na urządzenie – kliknięcie lub przesunięcie symbolu zielonej słuchawki uruchamia konwersację.

Obce numery

Kiedy dziecko ma zwykły telefon komórkowy, na jego numer często mogą zadzwonić nieznane osoby, chociażby telemarketerzy. W  przypadku smartwatcha kontakt z urządzeniem mogą nawiązać wyłącznie osoby wpisane do książki telefonicznej, którą rodzic tworzy samodzielnie w aplikacji na swoim telefonie. Mamy pewność, że numer naszej pociechy nie dostanie się w niepowołane ręce

Zegarek, który dzwoni

Lokalizator dla dziecka w postaci smartwatcha, aby dzwonić, musi mieć wbudowaną, lub przynajmniej posiadać wejście na zamontowanie karty SIM. Dzięki karcie urządzenie nie tylko może odbierać połączenia przychodzące, ale daje kilkulatkowi możliwość wykonania telefonu do bliskich. W praktyce oznacza to, że dziecko nie musi non stop mieć przy sobie smartfona – ten bez problemu może zostać zastąpiony przez inteligentny zegarek. 

Rozmowa telefoniczna przy użycia smartwatcha odbywa się w trybie głośnomówiącym. Producenci dbają o to, aby jakość połączenia pozwalała na swobodne porozumiewanie się dziecka z drugą osobą. 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dziecko miało i nowoczesny zegarek i telefon komórkowy. Pamiętajmy jednak, że to drugie urządzenie często posiada tak wiele funkcji, że kilkulatek nie jest w stanie się od niego oderwać. Co więcej, jeśli smartfon ma stałe połączenie z internetem – dodatkowo należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo syna lub córki w sieci. Smartfony są częstym łupem złodziei, a przez wielogodzinne korzystanie szybko się rozładowują. Z pewnością wielu rodziców zna te nerwowe chwile, kiedy próbując dodzwonić się do swojej pociechy, w słuchawce słychać wyłącznie informację o tym, że numer jest niedostępny lub poza zasięgiem. Połączenia na smartwatch nie da się przeoczyć – kilkulatek zawsze zobaczy, że opiekun próbuje się z nim skontaktować. 

Telefon w zegarku to więc wygoda, bezpieczeństwo i poczucie, że mamy z naszą pociechą kontakt w każdej chwili.