Funkcja SOS

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka bezpieczeństwa. Każdy też chce się opiekować swoim dzieckiem jak najlepiej, zapewniać mu wszystko, czego potrzebuje i otaczać troską. Nic więc dziwnego, że coraz więcej opiekunów decyduje się na nowoczesne, interaktywne rozwiązania, które umożliwiają im nie tylko stały kontakt z pociechą, ale też gwarantują najmłodszym bezpieczeństwo. Jednym z takich narzędzi, które pozwoli kilkulatkowi wezwać pomoc w każdej sytuacji, jest lokalizator dla dziecka z funkcją SOS. Jeden niewielki przycisk na zegarku GPS może ochronić naszą pociechę przed wieloma niebezpieczeństwami. Jak to działa? 

Alarm SOS
Alarm SOS

Jak działa przycisk SOS?

Właściwie każdy interaktywny lokalizator dla dziecka w postaci smartwatcha, posiada przycisk SOS. Jest to niewielki guzik znajdujący się zazwyczaj z boku urządzenia. Kiedy dziecko poczuje się zagrożone i będzie potrzebować natychmiastowego wsparcia rodzica, po naciśnięciu lub przytrzymaniu przycisku przez kilka sekund, wyśle do swojego opiekuna alert z prośbą o pomoc. W zależności od modelu wybranego smartwatcha i aplikacji, którą do urządzenia oferuje producent, opiekun otrzyma albo samą wiadomość z dokładną lokalizacją, albo dodatkowo zegarek wykona połączenie głosowe na numer telefonu rodzica. Co istotne, większość modeli ma możliwość wysłania takiego powiadomienia do więcej niż jednego opiekuna. 

Funkcja SOS pozwala zatem mieć pewność, że w razie zagrożenia będziemy w stanie pomóc naszemu dziecku najszybciej, jak to będzie możliwe. Szybko otrzymana informacja umożliwia natychmiastowe powiadomienie odpowiednich służb lub dyrekcji szkoły, do której chodzi kilkulatek. Pamiętajmy, że w wielu sytuacjach liczy się każda sekunda. Od naszej reakcji naprawdę wiele może zależeć!

Po co dziecku guzik SOS?

Jeżeli Twoje dziecko ma problem z rówieśnikami lub innymi uczniami w szkole, jeżeli boisz się, że będzie zaczepiane przez obce osoby lub po prostu, jako rodzic martwisz się o jego bezpieczeństwo, podarowanie mu lokalizatora z funkcją SOS będzie doskonałym pomysłem. Dlaczego? Ponieważ to urządzenie jest idealnym zabezpieczeniem dla każdego – i starszego i młodszego dziecka. Dla takiego, które jest samodzielne i takiego, które dopiero tej samodzielności się uczy. Kiedy kilkulatek wie, że wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by natychmiast wezwać pomoc, czuje się pewniej i po prostu bezpieczniej.

Kiedy dziecko powinno użyć przycisku SOS?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dziecko powinno użyć przycisku SOS zawsze, kiedy poczuje taką potrzebę – zawsze, kiedy tylko znajdzie się w sytuacji, w której niezbędna będzie pomoc rodzica. Jeśli kilkulatek źle się poczuje, ulegnie wypadkowi, będzie zaczepiany przez obcych ludzi na ulicy, czy placu zabaw, zostanie ofiarą szkolnej agresji – w każdej chwili naciśnięcie jednego przycisku zaalarmuje jego opiekunów. Dziecko nie musi się zatem bać, że w sytuacji bardzo dla niego stresującej zostanie samo. Może liczyć na wsparcie najbliższych bez względu na porę i miejsce, w którym akurat się znajdzie.